Štítky

úterý 9. prosince 2014

Zdravá strava, která nám chutná...


Už skoro rok se držím zdravého způsobu stravování. Sice člověk zná všelijaké rady, co a kdy jíst nebo nejíst, ale já na sebe potřebovala nějaký "bič", který by mě donutil do správného stravování najet a udržet si jej. Vyhledala jsem proto přímo výživového poradce, bylo mi objasneno, co tedy ne a co ano a půl roku jsem co dva týdny chodila na konzultaci. Tam mě vždycky převážili a přeměřili, takže jsem věděla, že když polevím, hned to zjistí :-D A to bylo něco na mě...

Zpětně musím říct, že to ani nebylo tak těžké, tychle jsem si zvykla a nyní nad tím, co jím, ani nemusím moc přemýšlet, už to mám vše tzv. "zautomatizované". Navíc manžel si na změnu skladby stravy také zvykl a je to ku prospěchu oběma!

V týdnu jíme s manželem každý přes den jinde, takže se doma věnuji pouze večeřím. Ty mají obsahovat bílkovinu spolu se zeleninou, žádné sacharidy v podobě příloh. Máme moc rádi ryby, a tak tu mám ukázku jednoho lososa, co jsem dělala. Saláty, ty jsou klasika :-) A pak jedna svačinka - tvaroh. I když v této podobě svačinka raději dopolední (ovoce a kakao už by odpoledne nemělo být ;-)) 


Losos na bazalkovém pestu
 Losos na bazalkovém pestu je na olivovém oleji osmažený na pánvičce s pestem a zeleninou (co dům dal :-), rajčata, hrášek, paprika apod.). Udělala jsem k němu okurkový salát s jogurtem a koprem.Salát s vejcem a lososem
Na salát s vejcem a lososem jsem použila baby salát, rajče, okurku. Natrhala do něj trochu šunky. Lososa jsem měla v konzervě i spolu s další zeleninou a přidala vejce na tvrdo. Lehce osolila, opepřila.


Tvaroh s ovocem
Tvaroh s ovocem jsem si nachystala, protože jsem potřebovala vyzkoušet své nové misky Revol:-) Do misky jsem dala nektarinku s jablkem nakrájené na kousky, přidala tvaroh, posypala kakaem. Hotové raz, dva, tři! :-) Když máme, můžeme přidat normální nebo cukrářské piškoty.

Žádné komentáře:

Okomentovat