úterý 13. ledna 2015

Domácí chléb

Domácí chléb již pár let peču a s kupovaným se nedá srovnat. Jak chuťově, ale také délkou co vydrží měkký. Chtěla jsem si ale zkusit kváskový, protože na něj v poslední době slyším samé chvály. 

Mám dvě známé, které by mi daly kvásek od nich, ale já si jej chtěla zkusit založit sama. Našla jsem si tedy postup na http://cuketka.cz/kvasek/kvasek.html (na internetu je jich plno), který byl:
1. den - smíchat 100 g žitné mouky s 100 g vlažné vody ve větší míse (kvásek bude nabývat na objemu). Vymíchat do kaše - ani moc husté, ani moc řídké. Uzavřít misku sáčkem a gumičkou (směs pak kvasí a tak je doré když vzduch trochu přes gumičku může unikat). Nechat v teple, max 35 °C - já to měla doma na mřížce v kuchyni nad topením.
2. den - nakrmit kvásek opět 100 g žitné mouky a 100 g vlažné vody (vody jsem trochu i přidala, záleží, jak je směs hustá). Už bylo sem tam vidět bublinky. Lehce začínal být cítit dokysela.
3. den - opět stejně narmit. Kvásek už byl hodně kyselý a s bublinkami.
4. den - kvásek už byl hodně kyselý. Dá se z něj již péct chleba nebo se ještě jednou nakrmit a péct den následující. Pár lžic kvásku jsem si odložila pro příště do ledničky.

Kvásek během procesu...


Pekla jsem celozrný žitný chléb z 300 g mouky, 2 lžiček soli, odhadem kmín a 170 g vlažné vody. Nechá se kynout v ošatce 4-6 hodin. Peče se prvních 10 min na 250 °C, poté cca 30 min na 200°C. První chlebík se i špatně odhadoval jak byl tmavý celozrnný, tak jsem ho nechala v troubě trochu déle, i tak byl ale dobrý. Druhý den jsem si z kvásku v lednici udělala novou várku a pekla chléb z pšeničné bílé mouky, dala jsem jen cca 70 g žitné chlebové a nad tím si manžel pomlaskával ještě víc. 


Celozrnný žitný chléb


Domácí chléb z kvasnic

Kdo by se nechtěl dělat s kváskovým chlebem, doporučuji recept, který dělám často.

Smíchat 1 kg hladké mouky, 3 sklenky vlažné vody, 3 lžičky soli, 3 lžičky kmínu, 2 lžice octa a 1 ks kvasnic (ty rozdrobit). Vše promíchat a nechat 1 hodinu kynout. Poté dát na plech ve vytvarovaném bochánku a péct na 200 °C opět 1 hodinu. Na dno trouby dám misku s vodou. Během pečení se může chleba 2-3x potřít vodou smíchanou se solí.

Máte vy nějaký osvědčený recept?
V.


Žádné komentáře:

Okomentovat