neděle 4. ledna 2015

Novoroční večeře

S přáteli máme už pár let takovou tradici novoroční večeře. Scházíme se v nedaleké vesnici od našeho města, kde je taková obyčejná hospoda. Dělají v ní ale výborná kuřecí křídla a většinou si všichni dáváme právě je. Má to své kouzlo, prakticky máme celou hospodu jen pro sebe. Ještě se nám nestalo, aby tam s námi seděl někdo jiný. I tak si ale děláme rezervaci, většinou nás bývá 10-15, tak aby vůbec měli tolik křídel (dáváme si je totiž dvojitá :-))), je to totiž opravdu malá hospůdka...

Letos jsem přátelům vyráběla taková malá PF v podobě papírových stromků, které se dají pověsit. Můžou tak viset na stromečku či kdekoli jinde, nebo jen tak stát.

Návod na výrobu:

Na jeden stromeček si vystřihnete kolečka o průměrech 4, 6, 8 a 10 cm po jednom kuse. Pak každé kolečko přepůlíte do kříže a pak ještě jednou, tak jak je vidět na fotce. Vzniklé "trojúhelníky" složíte dovnitř kolečka, vznikne jakoby stříška. To jsou jednotlivé patra stromku. V prostřed každého uděláte dírku.

Vezmete si bavlnku či jiný materiál, kterým chcete navlékat. Bavlnku přehnete a na konci uděláte první uzlík (tak ať máte na jednom konci již očko, za které bude stromek viset, a na druhém uzlík). Na první uzlík navlečte první největší patro stromku, pak udělejte uzlík, navlečte další patro, udělat uzlík a tak dále. Po posledním patře můžete navléct třeba korálek a udělat uzlík, nebo jak já udělat jen poslední uzlík.
Hotovo :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat