Štítky

úterý 6. ledna 2015

Tortily zapečené s mletým masem

Moje mamka si vysloužila v Lidlu tu jejich kuchařku za nasbírané nákupy. V rychlosti jsem ji proletěla za společné jízdy autem a musím říct, že mne docela překvapila. Čekala jsem složité a náročné recepty, ale jídla mi přišla zajímavá a celkem jednoduchá. Zaujal mne tam recept na zapečené tortily, ale protože jsem knihu opravdu jen proletěla, nechala jsem se pouze inspirovat nápadem a tady je výsledek mého snažení....

Ingredience:
- 3ks tortil (sehnala jsem jen pšeničné)
- 500 g mletého masa mix
- 1/2 cibule
- jakákoli zelenina dle Vaší chuti - já použila co měla doma, tedy kukuřici a směs cizrny s fazolemi v plechovkách + 3 čerstvá rajčata
- bloček eidamu 30%
- trocha olivového oleje 
- kečup (používám Gurmán, opravdu výborná rajčatová chuť)
- Sweet chilly omáčka
- koření - sůl, pepř + další dle chuti (např. směs na mleté maso)

Postup:

1. Troubu jsem zapla na 200°C, klasický ohřev.
2. Na trošce olivového oleje (maso je tučné dost, taky něco pustí) jsem osmažila cibulku nakrájenou na malé kousky. Poté jsem přidala mleté maso. Lehce osolila, opepřila.
3. Jakmile bylo maso osmaženo, přidala jsem všechnu zeleninu a podusila.
4. Poté jsem přidala kečup (záleží na Vás kolik, mě šlo jen aby z toho vznikla konzistencí tak trochu omáčka, prostě aby směs nebyla suchá) a sladkou chilly omáčku (opět dle chuti, stačí trochu ;-). Poté jsem směs dokořenila - já ji ještě přisolila, dodala koření na mleté maso a taky trochu mix koření, co mám ještě z dovolené z Řecka...Takže záleží na Vás, co máte rádi ;-)
5. Pak jsem si připravila lehce olivovým olejem vymazanou zapékací formu. Vzala jsem 3 ks tortil a každou naplnila směsí, stočila a dala do formy - vešly se mi právě 3 ks na dno vedle sebe. Zbytek masové směsy jsem nalila na tortily a navrch nastrouhala sýr. Pekla jsem, než se sýr roztekl a lehce do zlatova zbarvil na krajích.

Bylo to výýýýborné a přišlo nám to trochu jako alternativa na lasagně s mletým masem, které máme taky rádi.... A tady je výsledek:


Dobrou chuť! ;-) V.

Žádné komentáře:

Okomentovat