Štítky

sobota 28. února 2015

Citronové cookies

Chystám se na ně celý týden a tadááá, konečně jsem je upekla :-) Měla jsem chuť na nějaké citrónové sušenky a nakonec jsem našla na zahraničních stránkách www.cookingclassy.com tyto. Teda, najdete jich plno, ale překvapivě v hodně amerických receptech používají jako základ již hotové dortové směsy. A to jsem jaksi nechtěla ;-)Recept byl v jejich typických mírách - hrnky, lžíce a lžičky, takže jsem jej odhadovala na naše množství...

Ingredience:

250 g hladké mouky
2 lžičky prášku do pečiva
1/2 lžičky soli
10 lžic měkkého másla (taky jsem na přepočet nepřišla, takže musíte odhadovat)
200 g cukru krystal (já použila třtinový)
kůra ze 2 citronů
1 velké vejce
1 žloutek
1 a 1/2 lžíce citronové šťávy (já dala z 1/2 citronu)
3/4 lžičky citronového extraktu (u nás neměli, nahradila jsem ananasovým)
1/2 lžičky vanilkového extraktu
5 lžiček žlutého barviva (dala jsem sáček práškového)
moučkový cukr na obaleníPostup:

Troubu si předehřeji na 177 °C neboli dle originálu na 350 °F. Mouku, prdop (práček do pečiva) a sůl si smíchám v jedné menší míse.

Do velké mísy dám máslo, cukr a kůru a promíchám mixérem/šlehačem. Poté ke směsi s máslem přidám vejce, žloutek,, citr. šťávu a oba extrakty s barvivem a opět promíchám. postupně pak do směsi během míchání šlehačem přidávám mouku se solí a prdopem. Směs je řídká, nejde o pevné těsto, spíš jako vyšlehané máslo apod.

Na plech s pečícím papírem si chystám kuličky z těsta. A to tak, že vždy naberu lžící těsto, vytvaruji v prstech kuličku, kterou obalím celou v misce s moučkovým cukrem a dám na plech. Počítejte s tím, že se kuličky roztečou do "placek", takže nechávejte aspoň 2 cm mezery. Já dávala na plech 3x3 kuličky. Peče se 10-13 minut. Poté se nechají na plechu trochu schládnout, než se přendají třeba na talíř (teplé by se hned rozpadaly).

Mě jich moc nezbylo, protože manžel měl zkoušku s kapelou a tak jsem jim hned nějaké poslala na mlsání ;-)

Žádné komentáře:

Okomentovat