neděle 29. března 2015

Velikonoční vajíčka

Odpočíváte při neděli? Já se vrhla na vajíčka pro dekoraci na stůl... Některá jsem jen přizdobila, jiná barvila. Chtěla jsem zkusit přírodní barviva z věcí, co mám doma. Umělé barvy z drogérie se mi nelíbí a barvení cibulovými slupkami znám moc dobře. Tak jsem letos zkusila kurkumu, kávu a černý čaj.Všechny jsou vyfouklá a bílá. Některé jsem nechala bílé a jen na ně přivázala peříčko jutovým provázkem - peříčka jsou hitem letošních Velikonoc ;-) Žluté vajíčko je obarvené kurkumou (vařilo se 20 min ve vodě s trochou octa a 3 lžícemi kurkumy). Napřed bylo obarvené celistvě, ale jsem jsem jej omývala, někde barva zmizla a je krásně strakaté , líbí se mi tak více. 


Ty hnědá co vidíte na fotce jsou původně také bílá. Zkoušela jsem je barvit mletou kávou a některá černým čajem - barva je ve výsledku stejně hnědá a vlastně vypadají jak klasická hnědá od přírody ;-) Ale za to krásně voní kávou :-D Tak jsem je aspoň přizdobila bílým fixem.

O těch černých jsem psala včera, mám je z Veliknočního trhu.


Zlatá vajíčka jsou původně plastová malovaná z obchodu. Už jsem je měla doma nějakou dobu a moc se mi nelíbila. Byla zeleno-bílá s květy. Tak jsem je přestříkala barvou na zlato a některá navíc také pokreslila bílým fixem.

Jak barvíte vajíčka vy? 

Žádné komentáře:

Okomentovat