Štítky

středa 1. dubna 2015

DIY malované hrnečky

V poslední době je toho na internetu víc a víc. Vlastnoručně malované hrnečky. Já už je nějakou dobu maluju, jednak do obchůdku, ale i přátelům a tak. Je to strašně jednoduché a nabídka fixek na porcelán a keramiku je opravdu široká, především co se barev týče. Malovala jsem i barevně, ale nejvíc se mi líbí jednoduchá kombinace bílé keramiky a černého fixu.

Pokud Vás nenapadá, jak hrneček pokreslit a potřebujete se inspirovat, docela velké množství inspirace najdete třeba na pinterest.com, stačí zadat do vyhledávání "sharpie mug". Pomalovat můžete ale cokoli - misky, talíře, květináče aj. Já naposledy malovala dárek ke svátku pro manželovu mámu:


A tady ukázka i starších věcí:

Hrnečky je následně možné mýt i v myčce, ale je potřeba se držet opravdu postupu uvedeného na fixe a také si koupit fix na olejové bázi, ne na vodní. Postup je většinou stejný: malovaný povrch je potřeba si odmastit, pak kreslíme. Já většinou odmašťuji odličovacím tamponem namočeným v odlakovači na nehty. Odlakovačem je možné taky vzor smazat, pokud se Vám nepovedl (ale pozor, jen než se vzor zapeče v troubě, pak už je to natrvalo!). Když máte kresbu hotovou, dá se hrnek do studené trouby a ta se zapne na 160°C, od momentu, kdy je vyhřátá na požadovanou teplotu, pečeme dalších 90 minut.

Jinak to aprílové počasí mi dává zabrat. I pro focení je to problém, když nesvítí sluníčko a tak jsem včera v minutách slunce vždycky vystarovala a rychle Vám ty hrnečky zkusila fotit :-) Doma voláme jaro tulipánkama, ale asi to nefunguje ;-)Žádné komentáře:

Okomentovat